logo

BeFriend Vilnius

Mentorystės ukrainiečiams programa
Share:

Noriu tapti savanoriu mentorium

Noriu rasti mentorių


Suprantame, jog persikėlimas į kitą šalį dažnai gali būti labai bauginanti ir nerimą kelianti patirtis, ypač jei nemokate kalbos ir nieko nepažįstate. Tačiau nesijaudinkite, jūs nesate vieni – „BeFriend Vilnius“ savanoriai mentoriai yra čia, pasiruošę jums padėti šiame procese ir padėti greičiau bei lengviau įsitvirtinti. Tai nefinansinė programa, kurios metu vietiniai mentoriai naujakūriams siūlo savo vertingiausią turtą – laiką, suteikdami jiems informaciją ir patarimus 1-1 principu susitikus gyvai arba virtualiai/telefonu.

Kaip Jums padės Jūsų mentorius?

Jūsų mentorius galės nukreipti jus į tinkamas institucijas, kuriose galėsite išsiaiškinti susitvarkyti tokius klausimus, kaip migracijos statusas, išsilavinimas, sveikatos paslaugos, užimtumas ir kt. arba tiesiog pateikti kasdienių praktinių patarimų ir rekomendacijų, pvz., ko reikia, norint naudotis viešuoju transportu, kur rasti angliškai/rusiškai kalbantį odontologą, rekomenduoti savo kirpėją ar pasiūlyti vietą tobulai vakarienei.

PRAŠOME ATKREIPTI DĖMESĮ: šiuo metu ši programa siūloma tik Ukrainos piliečiams ir kitų šalių piliečiams, kurie buvo priversti bėgti iš Ukrainos dėl karo, tačiau greitu metu tikimės šią programą pasiūlyti visiems naujai atvykusiems užsieniečiams.

Kaip tai veikia?

Šios programos principas paprastas – tiek kandidatai mentoriai, tiek naujokai pildo registracijos anketas. Pagal atsakymus, naujakūrys sujungiamas su vietiniu mentoriumi, jūs gaunate vienas kito kontaktinius duomenis ir susitariate dėl skambučio ar susitikimo jums abiems patogiu laiku.